Громадська рада

 

Розпорядження "Про затвердження складу  громадської ради  при Овруцькій райдержадміністрації" № 12 від 25.06.2015

Положення про Громадську раду при Овруцькій райдержадміністрації

Що радить Громадська рада

На черговому засіданні Громадської ради, що відбулося днями, було розглянуто ряд актуальних питань, серед яких найгостріше обговорення викликала тема оздоровлення та відпочинку дітей у літній період. Зокрема, прозвучали нарікання не те, що до списків дітей, що вже оздоровилися цьогоріч, не увійшли діти учасників АТО.

            Варто зауважити, що путівки на оздоровлення за рахунок фонду ЧАЕС були лише у першому кварталі , та й ті – за рахунок коштів 2014 року.

            У цьому році лише 8 дітей пільгових категорій  направлено у оздоровчий центр «Молода гвардія». Путівки на оздоровлення із області надійдуть лише за умови відповідного виділення коштів на оздоровлення із районного бюджету. Як повідомив членам Громадської ради голова адміністрації Сергій Ковердун, питання виділення цих коштів винесено на сесію районної ради, що відбудеться 16 липня ц.р. Прийнято рішення створити робочу групу із контролю за формуванням списків дітей на оздоровлення та сформувати ці списки за квотним принципом.

            Не залишилась поза увагою тема відпочинку дітей за кордоном. Цей потік контролювати досить проблематично, адже у більшості випадків групи дітей набирають  столичні благодійні фонди, які непідзвітні місцевій владі.

            Слухалися також питання оренди водних об’єктів району, зокрема вже така наболіла проблема водойми поблизу Піщаниці та Антонович. Дані питання виходять за межі повноважень Громадської ради , тому й рекомендовано було вкотре звертатися до суду вищої інстанції.

            Проблему ж несанкціонованої торгівлі у необлаштованих для цього місцях нашого міста не можна було розглядати однозначно. Тому було прийнято рішення про створення при міській раді комісії, що вивчить можливості надання земельної ділянки та облаштування прилавків принаймні на території біля кафе «Полісся». До того ж часу, коли вирішиться дане питання, торгівля молочною продукцією на тротуарі несе серйозну небезпеку, особливо при такій високій температурі повітря.

            За наслідками засідання вже підготовлено відповідні клопотання та дано доручення.

Формуємо нову Громадську раду

У п’ятницю, 22 травня, відбулося засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування нового складу громадської ради при Овруцькій районній державній адміністрації.

В ході засідання було розглянуто документи представників інститутів громадянського суспільства Слід зазначити, що згідно Постанови КМУ від 8 квітня 2015 р. № 234 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. № 976 і від 3 листопада 2010 р. № 996» відбулося ряд змін, що стосуються повноважень громадської ради (їх суттєво розширено) та вимого щодо членства.

Так, зокрема п.6 викладається у наступній редакції

пункт 6 викласти у такій редакції:

«До складу громадської ради можуть бути обрані представники громадських об’єднань, релігійних, благодійних організацій, творчих спілок, професійних спілок та їх об’єднань, асоціацій, організацій роботодавців та їх об’єднань, недержавних засобів масової інформації (далі - інститути громадянського суспільства), які зареєстровані в установленому порядку і провадять діяльність на території України.

До складу громадської ради при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які провадять свою діяльність у сфері, що пов’язана з діяльністю відповідного органу, та в статуті (положенні) яких визначені відповідні цілі і завдання діяльності.

Інститут громадянського суспільства незалежно від своєї організаційної структури та наявності місцевих осередків (відокремлених підрозділів, філій, представництв, місцевих організацій тощо) для участі в установчих зборах делегує одного представника, який одночасно є кандидатом на обрання до складу громадської ради.

До складу громадської ради не можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства, які є народними депутатами України, депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад, посадовими особами органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та місцевого самоврядування.»

З огляду на це прийнято рішення надати можливість представникам громадських організацій внести необхідні зміни щодо представницького складу, доопрацювати та надати робочій групі усі необхідні документи. Секретарю робочої групи дано доручення розробити проект нового Положення про громадську раду із урахуванням вимог вищезазначеної Постанови Кабміну.

Про дату проведення Установчих зборів буде повідомлено через засоби масової інформації та шляхом особистого повідомлення усіх кандидатів на членство.

Інститути громадянського суспільства, які подали документи в ініціативну группу

ЗРАЗОК біографічної довідки уповноваженого представника

ЗРАЗОК заяви інституту громадянського суспільства

ЗРАЗОКвитягу з протоколу засідання правління ІГС

Регламент